Saatte 4 çocuğu şehit ediyor

Filistin yönetimine bağlı Filistin Merkezi İstatistik Bürosu, “5 Nisan Filistinli Çocuklar Günü” öncesinde Gazze’deki çocukların durumuna ilişkin bir rapor yayımladı.

Rapora göre, işgalci İsrail’in saldırılarının başladığı 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’nde 14 bin 350 çocuk yaşamını yitirdi. Katil İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ölenlerin yüzde 44’ü çocuk. Bu da İsrail’in, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde her saat yaklaşık 4 çocuğu şehit ettiği anlamına geliyor.

17 BİN ÇOCUK, ANNE BABASINI KAYBETTİ

Gazze Şeridi’nde enkaz altında kalan ve halen kayıp durumda olan 7 bin kadın ve çocuk bulunuyor. Bu da Gazze’deki toplam kayıp sayısının yüzde 70’ine tekabül ediyor. Öte yandan işgalci İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana 117’si çocuk 455’ten fazla Filistinliyi şehit etti, 724’ü çocuk 4 bin 700 Filistinliyi yaraladı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) verilerine göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaklaşık 17 bin çocuk, ebeveynlerinden birini veya her ikisini de kaybetti.

+ There are no comments

Add yours