Emeklinin işi daha zorlaşacak

Mart ayı enflasyon rakamının açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memur ve emeklilerinin maaşlarının eridiğinin bu rakamlar ile ortaya konduğuna dikkat çekerek, vatandaşım alım gücünün artırılması gerektiğine dikkat çekti.

“ÜLKEMİZ, GERÇEK GÜNDEMİ OLAN EKONOMİYE ODAKLANDI”

Enflasyon rakamlarının ardından yetkililere seslenen Kahveci, ekonominin önemli gündem maddelerinden birisi haline getirilmesi gerektiğini belirterek, “Bugünden itibaren yetkililerimizin seçim gündeminden uzaklaşarak ekonomiyi gündemin birinci sırasına alması gerekiyor. Enflasyonla mücadele, halkımızın alım gücü düşürülmeden katma değer yaratan üretime geçilerek sağlanmalıdır. Bu nedenle memur ve emeklilerimiz önümüzdeki süreçte daha da artacak olan enflasyondan korunmalı, alım güçleri artırılmalıdır. Gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından TÜİK, Mart ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı ve ülkemiz, gerçek gündemi olan ekonomiye odaklandı” dedi.

“ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMEYE BAŞLANMALI”

Artan enflasyonun hızının, çalışanların alım gücü düşürülerek kesilmeye çalışmasının sosyal sorunlara neden olacağını belirten Kahveci, enflasyon ile mücadelenin katma değer ile yapılması gerektiğini vurguladı. Kahveci, “Memur ve emeklilerimiz önümüzdeki süreçte daha da artacak olan enflasyondan korunmalı, alım güçleri artırılmalıdır. Bunu sağlamak için mutlak surette ilave ek ödeme emekli maaşlarına yansıtılmalı, çalışanlara refah payı verilerek, enflasyon farkının maaşlara aylık olarak ödenmesi yoluna gidilmelidir. Bu dakikadan itibaren yetkililerimizin memur ve emekliler üzerinde oluşan ekonomik yaraları sarması en öncelikli konu olmalıdır” ifadelerini kullandı.

+ There are no comments

Add yours