Ramazan Bayramında hava durumu

Ramazanın sonuna hızla yaklaşılırken bayrama kısa bir süre kaldı. Çoğu vatandaş tatil planlarını çoktan yaptı bile. Bayramda tatile gidecek vatandaşlar havanın nasıl olacağını merak ediyor.

İşte bölge bölge Ramazan Bayramında hava durumu:

EGE’DE HAVA NASIL OLACAK?

Ege’de karayel hala çok sert estiğinden, gölgede hava serin. Manisa, Denizli, Kütahya’da kısa süre yağış var.

Sahillerde ise hava kapalı, Manisa 24, Muğla 22, Afyonkarahisar 15, Bodrum 24 derece. Bölgede deniz suyu sıcaklığı ise 19 derece.

AKDENİZ’DE HAVA NASIL OLACAK?

Akdeniz’de Adana, Hatay, Kahramanmaraş’ta yağmur geçişleri devam edecek. Adana 25, Kahramanmaraş 22, Isparta 18 derece. Lefkoşa ve Girne’de bulutluluk artıyor, pazartesi yağımurlu bir gün olacak.

MARMARA’DA HAVA NASIL OLACAK?

Marmara’da pazar hava yağmurlu, rüzgar sert ve soğuk esiyor. Edirne 23, Kocaeli 17, Çanakkale 20 derece. Bölgede pazartesi günü yağış kesiliyor ancak hava yine serin olacak.

İÇ ANADOLU’DA HAVA NASIL OLACAK?

İç Anadolu’da Konya-Kayseri civarında güneş görülüyor, Eskişehir çevresinde ise hava daha bulutlu.

Eskişehir ve Konya 16, Kayseri 18, Sivas 15 derece. Rüzgar Sivas, Kayseri, Niğde tarafında daha kuvvetli esiyor.

KARADENİZ’DE HAVA NASIL OLACAK?

Karadeniz’de yağış pazar günü Bolu’da, pazartesi ise Doğu Karadeniz’de kısa süreli bekleniyor. Diğer kentlerde hava parçalı ve az bulutlu. Poyraz Zonguldak-Samsun sahilleri boyunca çok sert, bolu ve Samsun 17, Trabzon 15 derece.

DOĞU ANADOLU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU’DA HAVA NASIL OLACAK?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu genelinde Gaziantep, Erzurum boyunca 3 gün daha yağış var. Erzurum 13, Malatya 17, Gaziantep 22, Şanlıurfa 24, Diyarbakır 20 derece.

BAYRAMIN İLK GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?
Ramazan Bayramının birinci günü günün en yüksek sıcaklık değerleri ise Ankara’da 23, İstanbul’da 20, İzmir ve Antalya’da 25, Adana’da 26, Samsun’da 17, Diyarbakır’da 19 derece civarında seyredecek.

+ There are no comments

Add yours