Saadet liderinden Filistin’e tam destek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstiklal Caddesi’nde “İsrail ile ticaret kesilsin” amacıyla protesto yapan gençleri tebrik ederek onlara uygulanan işkencenin yapılan ticaretten daha büyük bir zulüm olduğunu vurguladı.

Taksim’de dün Filistin İçin Bin Genç Grubu’nun İsrail ile ticaret protestosuna polis şiddet ile karşılık vererek 30 genci döverek ters kelepçeyle gözaltına aldı.

AKP iktidarının hem özel şirketler olarak hem de kamu şirketleri olarak işgalci İsrail ile yürüttüğü ticari ilişkilerin kesilmesini talep eden Filistin İçin Bin Genç grubu üyesi yüzlerce vatandaş, polis tarafından şiddet uygulanarak gözaltına alındı. Polis, 1’i çocuk 43 kişiyi ters kelepçeyle gözaltına alırken bazı eylemcilere polisin tokat attığı görüldü.

KARAMOLLAOĞLU’NDAN EYLEMLERE TAM DESTEK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gençlerin düzenlediği eylemleri tebrik ederek, soykırımcı rejimle ticareti sürdürenlerin ticareti eleştirenlere uyguladığı şiddet ve işkencenin ticaretten daha büyük bir zulüm olduğunun altını çizdi. 

Karamollaoğlu sosyal medya hesabından Filistin İçin Bin Genç hesabının paylaştığı işkence videosunu alıntılayarak şunları söyledi: 

“İsrail’e ticareti protesto eden gençlerimizin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. İsrail’le yapılan ticaret Gazzeli mazlumlara zulümdür, ticareti protesto edenleri rencide edici bir şekilde gözaltına alıp işkence yapmak daha da büyük zulümdür. Dün Konya, bugün İstanbul… İsrail’e ticareti protesto eden gençlerimize yapılan bu muamele; İsrail’in zulmünü meşrulaştırmakta ve bu katil devleti cesaretlendirmektedir. İsrail’le ticaret, Filistin’e ihanettir. Nokta!”

Protestocu gençlere uygulanan şiddet, İsrail zulmünü meşrulaştırmakta!

Gözaltına alınanların akşamın geç saatlerinde serbest bırakıldığı bildirildi.

+ There are no comments

Add yours